15 stron, które sprawią, że stracisz wiarę w Internet

Jest rozległą siecią komputerową, łączącą ze sobą miliony użytkowników. Stanowi szybki i skuteczny sposób rozsyłania informacji po całym świecie – tak w najprostszych słowach definiuje się pojęcie Internetu. Jak podkreślano od samego początku - (..) stopniowo odmieni on sposób pracy i tryb życia ludzi.

Prognozy potwierdziły się w 200% - obecnie dostęp do treści internetowych jest możliwy niemal na każdym kroku. Przez sieci Wi-Fi, komputery w miejscach publicznych czy powoli odchodzące do lamusa kawiarenki internetowe. Korzystamy z Internetu w domu, w pracy, w szkole czy w pociągu. Traktujemy witryny internetowe jako źródło wszelkiej wiedzy i rozrywki - ze szczególnym naciskiem na to drugie. Nic więc dziwnego, że twórcy stron internetowych, zachęceni dostępem do kilkumiliardowej publiczności tworzą coraz ciekawsze projekty w celu przyciągnięcia uwagi.

Czasami jednak inspiracja idzie w totalnie złą stronę, zmieniając kreatywny pomysł w zupełne nieporozumienie. W ten sposób powstają strony nadające się wyłącznie do otagowania słowem weird - na tyle dziwne, że większość odwiedzających wyłączy je po 5 sekundach drapania się po głowie. Z drugiej jednak strony dziwaczne serwisy internetowe wciąż działają sobie w czeluściach Internetu i zachęcają do odwiedzin setki kolejnych ofiar.

Strony te są jednocześnie popularne i nielubiane. Część z nich – pomimo zupełnego braku celowości- została okrzyknięta mianem kultowych. Jeżeli uważacie, że nic Was już w życiu nie zaskoczy, pomyślcie raz jeszcze, a potem zerknijcie na moje propozycje. Gwarantuję szybką aktualizację pozycji, o których będziecie chcieli jak najszybciej zapomnieć.

#1

Wyobraź sobie taką sytuację - półmrok, Ty i wielka rolka śnieżnobiałego papieru toaletowego na uchwycie. Nic, tylko go rozwijać, prawda? Jeżeli faktycznie ekscytują Cię tego typu przeżycia, polecam zajrzeć na stronę http://www.papertoilet.com/. Na zachętę dodam, że rolka zdaje się nie mieć końca, co dodatkowo potęguje moc wrażeń.

Wirtualna srajtaśma

#2

Znacie uczucie, gdy nurtujące pytanie prześladuje Was w dzień i w nocy, powodując coraz silniejsze wątpliwości i chęć zatelefowania do telewizyjnej wróżki? Tak? Przykro mi - to Wasze zmartwienie. Jeżeli jednak poszukujecie odpowiedzi na nieco oczywistsze pytania, mam dla Was dwie propozycje:

Czy dzisiaj jest wtorek?

lub, nieco bardziej wyrafinowane:

Czy mamy już święta?

Bo liczą się tylko ważne pytania.

Czy mamy dzisiaj wtorek?

#3

Lubicie łososie? W takim razie co powiecie na trójwymiarową, wirującą ławicę na tęczowym tle, którą poruszamy, wsłuchując się jednocześnie w klimatyczną muzykę? Strona wydaje się być na swój sposób sentymentalna, chociaż nikt nie potrafi określić, dlaczego. Polecam na deszczowe popołudnia!

http://salmonofcapistrano.com/

Salofano

#4

Wątpliwości co do orientacji? Może czas odwołać się do mądrości Internetu? Gay Test sprecyzuje Wasze preferencje przy pomocy odpowiedzi na jedno, jedyne pytanie. Klasyka gatunku.

#5

Po.ta.to. Hm, nie do końca wiadomo, co miał na myśli autor tej strony... Być może ziemniaka.

Po.ta.to

#6

OMG LASER GUNS PEW PEW PEW to coś dla fanów kosmosu. I wiewiórek. A raczej wielkiej uzbrojonej w laserowy pistolet wiewiórki w hełmie i jet packu, która strzela zielonymi wiązkami, wydającymi charakterystyczny dźwięk pew, pew!. Niestety twórca gry zapomniał o dodaniu przeciwników, przez co sama strona wydaje się być nieco nużąca.

OMG LASER GUNS PEW PEW PEW

#7

Jestem przekonana, że fascynuje Was jodłowanie. Że chcielibyście chociaż raz w życiu stanąć na szczycie gdzieś w Alpach i odtworzyć pieśń, która poniesie się echem przez kilometry... Jeżeli potrzebujecie praktyki, ta strona przyjdzie Wam z pomocą. Wciśnijcie czerwony guzik i cieszcie się brzmieniem! Niestety utwory są dość krótkie. Ale od czegoś trzeba zacząć, prawda?

#8

Stresujący dzień w pracy? Masa zadań domowych, a czasu coraz mniej? Czas na folię bąbelkową! Jeżeli w ostatnim czasie niczego nie zamawialiście i cierpicie na jej niedobór, zajmijcie się jej internetową wersją. No już! Same się nie przebiją.

Virtual Bubblewrap

#9

Nie podziałało? W takim razie może czas odpocząć nad brzegiem morza, wsłuchać się w szum fal i zrelaksować się przez chwilę. Nie mieszkasz na wybrzeżu i nie stać Cię na wyjazd? Nie ma problemu, z pomocą przychodzi pan Internet! Dokładniej mówiąc, strona donothingfor2minutes.com – która obok kojącego szumu fal dorzuca w gratisie malowniczy zachód Słońca. Haczyk? Jesteś skazany na podziwianie widoku przez pełne 2 minuty. Przez ten czas nie wolno Ci ruszyć myszy czy klawiatury. Polecam. Jako próbę cierpliwości. Przekonajcie się, co się stanie, gdy czas minie!

Do nothing for 2 minutes

#10

zombo.com to jedna z najbardziej irytujących stron, jakie powstały w czeluściach Internetu. Głównym celem jest... witanie nas na zombo.com. Co jest 5 z tą stroną? Chodziło głównie o sparodiowanie pierwszych stron www, które wczytywały się w nieskończoność, wysyłając setki komunikatów powitalnych. Pomimo sentymentu i satyrycznego podtekstu, przyznajcie sami, że nie da się tego słuchać dłużej niż kilka sekund.

zombo.com

#11

pointerpointer to jedna z ciekawszych stron typu #weird, z którymi się spotkałam podczas tworzenia tego rankingu. Pomysł polega na zapamiętaniu pozycji kursora (nie można nim przez chwile poruszać) – po odczekaniu 5 sekund, strona generuje zdjęcie osoby/osób, które wskazują palcem idealnie na Twój kursor. I to za każdym razem!

UWAGA, krążą plotki, że nie wszystkie zdjęcia generowane przez stronę są cenzuralne. Także, bądźcie czujni!

Pointerpoinetr

#12

http://www.wwwdotcom.com/. Tak, tak, koniec Internetu istnieje! Co ciekawe, nie znajdziemy tam żadnych tajnych informacji, a jedynie bardzo praktyczną radę.

wwwdotcom

#13

Pamiętacie czasy, gdy z wypiekami na twarzy ustalaliście między sobą kolejne litery tajnego alfabetu, który będzie istniał tylko dla Was? Gdy znajdowaliście jakiś supertajny sposób porozumiewania się? Mam dla Was świetną wiadomość - te piękne czasy właśnie powróciły! Za pomocą tej strony możecie wygenerować do przyjaciela wiadomość, której z pewnością nikt nie odczyta.

Hairy mail

#14

Poznajcie Trevora, który ma bardzo osobliwy problem – wygląda dokładnie jak prezydent Stanów Zjednoczonych. Zapoznajcie się z jego wzruszającym oświadczeniem i znajdźcie 5 różnic w wyglądzie Baracka Obamy i Trevora.

I look like Barack Obama

#15

Masz zły dzień? Zmagasz się z życiowymi trudnościami a los podkłada Ci pod nogi kolejne kłody? A może po prostu sprawdziłeś linki zamieszczone na stronie i teraz czujesz się co najmniej nieswojo? Czas to wszystko naprawić! Jak? Wskocz na tę stronę. Za chwilę wszystko będzie w porządku. Jeżeli nie, polecam - za radą autora - sprawdzenie swoich ustawień percepcji obiektywnej rzeczywistości. Czymkolwiek to jest.

Monika Klimczak dla novastreet

comments powered by Disqus