Coś pysznego na płaski brzuch

Nie ukrywajmy - tytuł brzmi trochę jak oksymoron. Przecież praktycznie nigdy zdrowe jedzenie - a tym bardziej odchudzające - nie może być dobre. My jednak obalimy ten mit dzięki awokado.

Awokado na płaski brzuch

Żeby jesienne masełka nie poszły nam w boczki i zachowały swoje właściwości proponujemy przepyszne smoothie z awokado.

Ale najpierw kilka faktów, które świadczą o tym, że zielony smoothie pomoże Ci się pozbyć piwnej fałdy lub- jak niektórzy twierdzą- zaczątków ciąży spożywczej.

#1 Zielony smoothie zawiera kwasy Omega 3 oraz tłuszcze nienasycone. A więc niezbędne elementy, które pomogą Ci pozbyć się tłuszczowego balastu.

#2 Napój bardzo szybko przynosi uczucie sytości. To przede wszystkim zasługa awokado. Zawarty w nim kwas oleinowy jest odpowiedzialny za pobudzenie tej części mózgu, która wysyła sygnał o tym, że jesteśmy syci.

#3 Smoothie z awokado obniża cholesterol (HDL). Wszystko to dzięki beta-sitosterolowi, które jest jednym ze związków występujących w awokado. Oprócz tego nasze zielone smoothie chroni przed rakiem prostaty, piersi oraz chorobami serca. No i wzmacnia wzrok.

Do zrobienia jednej porcji smoothie potrzebujesz:

  • 1 niewielkiego awokado (pamiętaj, żeby było miękkie!);
  • 1 gruszkę;
  • 2 jabłka (najlepiej dojrzałe, gdyż będą one słodsze);
  • sprawny blender lub mikser.

Opcjonalnie możesz dodać jeszcze:

  • nasiona chia

Nasiona te są również źródłem kwasów tłuszczowych oraz tłuszczy nienasyconych, a zawarty w nich błonnik przyspiesza przemianę materii.

  • miód manuka

Skarb Nowej Zelandii, który trochę niestety kosztuje. Natomiast jest bakteriobójczym zamiennikiem cukru, który uchodzi za jeden z najskuteczniejszych naturalnych antybiotyków.

Pokrojone owoce oraz nasiona i miód blendujemy, aż smoothie uzyska aksamitną konsystencję. Smacznego!

comments powered by Disqus