O nas

Pewnie wiesz, że najlepsze kasztany w Paryżu mają na placu Pigalle? Nawet jeśli nie oglądałeś Stawki większej niż życie, skądś znasz ten cytat.

Kojarzysz nazwy Wall Street czy Broadway? No ba, przecież to jedne z najpopularniejszych ulic Manhattanu.

A pamiętasz płytę Beatlesów Abbey Road? Ulica, którą przechodzili John, Paul, George i Ringo znajduje się w północno-zachodnim Londynie.

novastreet to również ulica. Może nie w USA, Wielkiej Brytanii czy we Francji. Za to dzieje się na niej więcej niż w indyjskim pociągu.

Na wirtualnej ulicy novastreet dowiesz się tego, czym żyją wszystkie ulice świata, jacy ludzie je zamieszkują, co czytają przy porannej kawie, co jedzą na lunch oraz jak dbają o swoje zdrowie.

Streetwriting

To duch naszej ulicy. Ideą streetwritingu ma być luźna rozmowa z Tobą, drogi czytelniku. Tak, chcemy Cię skłonić do dalszych poszukiwań. Dlatego nie będziemy Cię zalewać plotkami i polityką. Zresztą - i tak pewnie masz trochę dość newsów z tej półki.

Tak właściwie jesteśmy po to, aby umożliwić Ci wyjście poza kwadrat, czyli pokonanie barier, które właśnie Tobie ograniczają odbiór mediów (bariera językowa i kulturowa, przemoc, seks i krew na pierwszych stronach gazet, dominacja złych informacji).

Być może strzelamy sobie w kolano, ale dla nas dobra informacja to dobra informacja. W strumieniu lekko dołujących newsów skąpanych w seksie, życiu celebrytów i mężów stanu, giną wiadomości, z których będziesz mógł w przyszłości skorzystać, np. przy grzebaniu patyczkiem w uchu, podczas pobytu na wsi czy przy zakładaniu firmy.

Jesteśmy trochę jak uliczni grajkowie - naszą misją jest lansowanie pozytywnych treści. Na marginesie - googlowanie naszych nazwisk niewiele Ci o nas powie. Najpewniej natkniesz się na kilka rekordów pobitych w chińczyku. Rozsiądź się zatem wygodnie na kanapie albo przespaceruj po naszej ulicy. A jeżeli zaswędzi Cię pióro - dołącz do nas!